Wycieczka do Trójmiasta

Zarząd Koła nr 7 w Kielcach uprzejmie informuje, że organizowana jest wycieczka dla członków Koła w dniach 3 – 7 lipca 2023 roku do Trójmiasta (Gdańsk, Sopot, Gdynia).  Przewidywany koszt wycieczki 2100 złoty od osoby. Powyższa kwota  uwzględnia dofinansowania z funduszu socjalnego. Termin wpłaty zaliczki w wysokości 1000 złoty od osoby w dniu 28 marca 2023 roku w pokoju nr 113 Komendy Wojewódzkiej PSP I piętro od godziny 10 – 12.

PLAN WYCIECZKI:

DZIEŃ 1

Miejsce zbiórki plac komendy wojewódzkiej. Wyjazd z Kielc z o godz. 6 rano.

Przejazd do  Torunia – zwiedzanie starówki

Przejazd do Gdańska (Apartamenty  Collegia ul. Sobieskiego 13)  w godzinach popołudniowych, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

DZIEŃ 2

Śniadanie 8.00

Godz.  9.30 – Spotkanie z przewodnikiem przed bramą wyżynną.

Rozpocznie zwiedzanie Gdańska od Drogi Królewskiej tj. zespół przedbramia, złota brama, Dom Uphagena- muzeum wystroju wnętrz mieszczańskich, Ratusz Głównomiejski- Dwór Artusa, fontana Neptuna, złota kamieniczka, kamienice w których mieszkali polscy królowie, zielona brama, zielony most, długie pobrzeże i średniowieczny port na rzece Motławie, żuraw średniowieczny dźwig portowy. Uliczka Mariacka najpiękniejsza ulica Gdańska i wejście do Bazyliki Mariackiej pierwszej pod względem wielkości ceglanej świątyni na świecie.

Obiad około godz. 13.00 – 14.00

Ostatnia atrakcją przygotowaną na ten dzień jest rejs statkiem na Westerplatte. Jest to półwysep w Gdańsku przy ujściu Martwej Wisły. Miejsce  wybuchu II Wojny Światowej.

Powrót do hotelu

Kolacja – 18.30 nocleg.

DZIEŃ 3

Śniadanie 8.00

Godz.  9.30 – Spotkanie z przewodnikiem przed katedrą Oliwską.

10 mini koncert organowy po koncercie zwiedzanie katedry.

Następnie, przywita grupę miasto Gdynia. Na początku  polski niszczyciel – ORP Błyskawica Dar Pomorza czyli żaglowiec – zewnątrz.

Obiad około godz. 13.00 – 14.00

Spacer do plaży

Kolejnym przystankiem jest Sopot. Spacer do mola na trasie Grand Hotel –  najdłuższe molo drewniane w Europie. Spacer po molo to idealny pomysł na odpoczynek i okazja do zrobienia pamiątkowych zdjęć.

Ulica Monte Casino i krzywy domek.

Powrót do hotelu.

Uroczysta kolacja – 19.00 nocleg.

DZIEŃ 4

Śniadanie 8.00

Godz.  9.30 – Spotkanie z przewodnikiem w Oliwie.

Przejazd do Helu. Spacer po porcie helskim i przejazd meleksami na cypel. Spacer wokół cypla. Przejazd meleksami do Latarni Morskiej. Powrót meleksami do centrum Helu. Spacer ulicą wiejską najstarszą uliczką miasta Hel.

Obiad około godz. 13.00 – 14.00

Swarzewo – sanktuarium Matki Swarzewskiej

Jurata – spacer po molo, legenda o Juracie.

Powrót do hotelu.

Kolacja – 18.30 nocleg.

DZIEŃ 5

Śniadanie 8.00

Godz.  9.00 – Wykwaterowanie z hotelu i wyjazd

Zwiedzanie Malborka.

Powrót do Kielc w Godzinach wieczornych .

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.